Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami dotyczącymi projektu.

29-30 marca 2023 r.

W ramach międzynarodowej konferencji „23rd Materials Technology Colloquium” (WTK), która odbyła się w Chemnitz (Niemcy), członek naszego zespołu badawczego zaprezentował wyniki dotychczasowych badań w postaci ustnej prezentacji pt. „Properties and characterization of Ni-B/B composite coatings deposited by chemical reduction method”. Konferencja WTK jest cykliczną imprezą organizowaną przez Uniwersytet Techniczny w Chemnitz i stwarza możliwość do przedstawienia i omówienia wyników badań w dziedzinie inżynierii materiałowej. W trakcie obrad zaprezentowano wyniki badań m.in. z natryskiwania cieplnego, procesów łączenia materiałów, technik przyrostowych, korozji oraz galwanotechniki.

17 listopada 2022 r.

W ramach międzynarodowej konferencji XVI International Conference „Problems of Corrosion and Corrosion Protection of Materials”, która odbyła się we Lwowie w Ukrainie w dniach 15-17 listopada 2022 r., gdzie członek naszego zespołu badawczego zaprezentował wyniki dotychczasowych badań na platformie ZOOM w formie prezentacji pt. „Microstructure and corrosion resistance of Ni-B matrix composite coatings with boron as a dispersion phase produced by electroless plating”. Przekazano także informacje o projekcie w ramach konkursu Small Grant Scheme 2020 (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) finansowanym z Funduszy Norweskich.

19-21 października 2022 r.

W ramach międzynarodowej konferencji 4th International Conference on Materials: Advanced and Emerging Materials, która odbyła się w Barcelonie w dniach 19-21 października 2022 r. członek naszego zespołu badawczego zaprezentował wyniki dotychczasowych badań w formie plakatu.

Konferencja ICM jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez wydawcę naukowego MDPI Open Access Journal Materials. Tegoroczna czwarta edycja odbyła się w Barcelonie w dniach 19-21 października 2022 r. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 120 badaczy z całego świata, z czego duży procent stanowili uczeni z Polski. W trakcie trwania konferencji przedstawiono i omówiono aktualne badania dotyczące charakterystyki materiałów, nanotechnologii w nauce i inżynierii materiałowej, materiałów miękkich i biomateriałów, materiałów optycznych oraz elektrycznych i magnetycznych.

Zachęcamy do zapoznania się.

13-19 października 2022 r.

W ramach międzynarodowej konferencji 12th International Advances in Applied Physics & Materials Science Congress & Exhibition (APMAS), która odbyła się w Oludeniz w Turcji w dniach 13-19 października 2022 r. członek naszego zespołu badawczego zaprezentował wyniki dotychczasowych badań w formie plakatu.

Konferencja APMAS 2022 stwarza globalne forum dla naukowców i inżynierów, do przedstawienia i omówienia najnowszych innowacji i nowych technik w zakresie technologii wytwarzania materiałów. W trakcie konferencji przedstawiono i omówiono aktualne badania dotyczące fizyki materii skondensowanej, nanotechnologii, inżynierii materiałowej, fizyki optycznej, elektroniki kwantowej i fotoniki.

Zachęcamy do zapoznania się.

28 sierpnia-01 września 2022 r.

W ramach międzynarodowej konferencji EUROCORR 2022, która odbyła się w Berlinie w Niemczech w dniach 28.08-01.09.2022 r. członek naszego zespołu badawczego zaprezentował wyniki dotychczasowych badań w formie posteru.

Europejski Kongres Korozji – EUROCORR, to coroczna konferencja European Federation of Corrosion, która zalicza się do jednych z najlepszych międzynarodowych konferencji w dziedzinie korozji. Przyciąga ponad tysiąc delegatów ze świata nauki i odbywa się co roku w innym kraju europejskim. W trakcie konferencji przedstawiono i omówiono aktualne badania dotyczące nowoczesnych metod badawczych, odporności na korozję powłok ochronnych, w szczególności przyspieszonych metod elektrochemicznych, nowych trendów w zakresie powłok metalowych, rozwiązań stosowanych w samochodach elektrycznych, modyfikacji baterii, ogniw wodorowych oraz polityki rozwoju naukowego w dobie zmian klimatycznych.

Zachęcamy do zapoznania się.

02-03 czerwca 2022 r.

Podczas XXIX Krajowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Galwanotechnicznego oraz Łukasiewicz – Instytutu Mechaniki Precyzyjnej „Wyzwania współczesnej galwanotechniki” przedstawiona została prezentacja pt. „Wytwarzanie i właściwości powłok kompozytowych Ni-B/B” oraz przekazano informacje o projekcie w ramach konkursu Small Grant Scheme 2020 (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) finansowanym z Funduszy Norweskich.

Szczegóły Konferencji dostępne są pod linkiem: Konferencja PTG – „Wyzwania współczesnej galwanotechniki”

25-28 kwietnia 2022 r.

W ramach międzynarodowej konferencji 5th International Conference on Applied Surface Science, która odbyła się w dniach 25-28 kwietnia 2022 r. w Palma, Majorka w Hiszpanii, członek naszego zespołu badawczego zaprezentował wyniki dotychczasowych badań w formie plakatu.

Konferencja jest organizowana przez czasopismo Applied Surface Science i stanowi forum dla naukowców zajmujących się nauką o powierzchni. W trakcie trwania konferencji przedstawiono i omówiono aktualne badania dotyczące roli powierzchni w procesach chemicznych i fizycznych, związanych z katalizą, elektrochemią, energią, nowymi/funkcjonalnymi materiałami i nanotechnologią. Omówione zostały również różne techniki i metody charakteryzacji.

Zachęcamy do zapoznania się.

18 listopada 2021 r.

W ramach seminarium Ł-IMP z cyklu „Projekty” zaprezentowano główne założenia projektu GalvaNiB ”New electroless Ni-B/B and Ni-B/MoS2 composite coatings with improved mechanical properties” realizowanego w ramach konkursu Small Grant Scheme 2020 (NCBiR) finansowanego z Funduszy Norweskich.

01 października 2021 r.

Podczas XIX Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Galwanotechnicznego oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Mechaniki Precyzyjnej pt. „Innowacyjność i rozwój w galwanotechnice” przedstawiona została prezentacja pt. „Nowe powłoki kompozytowe Ni-B/B i Ni-B/MoS2 o podwyższonych właściwościach mechanicznych wytwarzane metodą redukcji chemicznej” oraz przekazano informacje o projekcie w ramach konkursu Small Grant Scheme 2020 (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) finansowanym w ramach Funduszy Norweskich.